Poletme.sk

1. Ako to funguje?

Na stránke aktuálnych letov si vyberiete let, o ktorý mate záujem. Ak je let oranžový, ide o nepotvrdený let, ktorý ešte čaká na to, že si ho rezervuje dostatočný počet ľudí. Preto netreba váhať a čo najskôr si rezervovať letenku. Priblížite tým nielen samotné potvrdenie letu, ale získate aj najnižšie ceny leteniek!

S pribúdajúcim časom bude cena už len stúpať. Niet sa čoho obávať, pretože ak by sa let nepotvrdil najneskoršie do dátumu potvrdenia letu (uvedeného v rezervačnom formulári, ako aj vo vašej notifikácii), celý rezervačný poplatok vám bude vrátený. Ak ste si už vybrali let, v ďalšom kroku – Detail letu – môžete spresniť počet cestujúcich a doplnkové služby, ktoré si želáte. V treťom kroku – Rezervácia letu – môžete vyplniť osobné údaje cestujúcich a prejsť k uhradeniu letenky alebo rezervačného poplatku. Po potvrdení letu (status letu sa zmení na zeleno) budete vyzvaný na zaplatenie zvyšku ceny letenky (ak ste ju už neuhradili celú pri rezervácii). K samotnému potvrdeniu letu dôjde najneskôr 5 týždňov pred letom, ale môže to byť oveľa skôr, záleží na počte rezervácií. Na zaplatenie a aj potvrdenie letu z vašej strany budete mať 5 pracovných dní od odoslania notifikácie na e-mailovú adresu, ktorú ste uviedli v rezervačnom formulári. Ak sa chcete vyhnúť časovým obmedzeniam alebo nechcete platiť dvakrát, môžete si už rovno kúpiť celú letenku.

Opäť so zárukou, že ak sa nepoletí, všetky peniaze vám budú vrátené naspäť. V takom prípade budete už len informovaný o potvrdení alebo zrušení letu. Od momentu, keď sa let potvrdí, už nebude možné letenku rezervovať, len si ju priamo zakúpiť a to do termínu ukončenia predaja. Ten je stanovený individuálne, spravidla 1 – 2 dni pred letom. Všetci zákazníci, ktorí si letenku zaplatili, dostanú potvrdzujúci kód, s ktorým sa budú prezentovať na check-in pultoch na letisku v deň odletu.

2. Cena letenky a poplatky

Cena leteniek sa mení. Podobne ako pri štandardných aerolíniách, aj v POLETME.SK sú najlacnejšie letenky tie, ktoré sú rezervované s najväčším predstihom. Akonáhle si rezervujete letenku a zaplatíte rezervačný poplatok, získavate garanciu ceny v čase rezervácie. Uvedená cena je vrátane všetkých poplatkov. Žiadne palivové príplatky, letiskové poplatky, poplatky za prevod a platbu kartou či bezpečnostné poplatky nehrozia. Je to konečne férová cena. Ako bonus vám umožníme opravu v údajoch cestujúcich alebo aj celú zmenu osoby do 3 pracovných dní pred odletom úplne zadarmo.

Pri rezerváciách nie je možné zmeniť údaje o cestujúcom, pokiaľ nebola splatená celková suma letenky. Rezervačný poplatok je vratný v plnej výške, pokiaľ sa let neuskutoční z dôvodu nedosiahnutia minimálnej potrebnej obsadenosti alebo iného dôvodu na strane prepravcu/sprostredkovateľa. Priebežný stav obsadenosti spolu s minimálnou stanovenou obsadenosťou pre daný let máte možnosť sledovať v sekcii Aktuálne lety – výber letu.

Rezervačný poplatok je nevratný, ak nebola zaplatená plná cena letenky do 5 dní od výzvy na zaplatenie alebo ak dôjde k vylúčeniu cestujúceho z prepravy na základe nesplnenia prepravných podmienok zo strany cestujúceho. Cestujúci má možnosť zrušiť rezerváciu pred termínom konečného potvrdenia letu z akýchkoľvek dôvodov. V takom prípade je rezervačný poplatok vratný, objednávateľ však plne znáša náklady na spätný prevod prostriedkov. Možnosť zrušenia rezervácie je prístupná v sekcii Moje POLETME.SK aj bez registrácie.

3. Batožina, detské kočíky

Celkovo 20 kg batožiny máte zahrnutých v cene letenky. Príručná batožina s hmotnosťou 5 kg a zapísaná veľká batožina do podpalubia lietadla do hmotnosti 15 kg. Ak cestujete s detským kočíkom, ten sa do batožiny nezapočítava, prepravíme ho zadarmo a ešte si môžete zobrať 5 kg + 15 kg batožiny. Ak by ste predsa len potrebovali cestovať s väčším počtom alebo väčšou celkovou hmotnosťou batožiny, pri výbere doplnkových služieb v Detailoch letu máte možnosť pridať extra batožinu. V prípade nutnosti prepravy nadrozmernej batožiny nás, prosím, informujte vopred, aby sme mali dosť času spoločne nájsť optimálne riešenie.

4. Seating / Check-in

Na všetkých našich letoch sa snažíme umožniť pasažierom vybrať si sedadlo podľa svojho výberu. Či už preferujete rýchle vystúpenie/nastúpenie, blízkosť toalety, viac priestoru na nohy, alebo výhľad z okienka, pri výbere letu (v Detailoch letu) máte možnosť rezervovať si presne miesto, ktoré vám vyhovuje. Ak cestujete viacerí, poprípade rodina a radi by ste zostali spolu, môžete si to zabezpečiť vopred a pohodlne. Ak nie je uvedená možnosť výberu sedadla ( v Detailoch letu), miesto sedenia vám bude pridelené na letisku. Po prezentácii na check-in pulte a overení vašej identity dostanete palubný lístok. Ak máte záujem sedieť v lietadle spolu s rodinou alebo priateľmi, teraz je vhodný čas na to upozorniť pracovníka check-in pultu. Rád vám vyhovie, pokiaľ to umožní momentálna obsadenosť lietadla. Pokiaľ nemáte rezervované sedadlo, pamätajte, prosím, že čím neskôr ste na check in pulte, tým je menšia šanca, že dostanete sedadlo podľa vašich preferencií.

5. FAQ

Kedy sa dozviem, že sa mnou zarezervovaný a zaplatený let naozaj uskutoční?
O uskutočnení letu sa dozviete najneskôr v deň, ktorý je uvedený ako Dátum potvrdenia letu na samotnej rezervácii (v rezervačnom formulári a v e-mailovom potvrdení).

Aká je cena letenky pre dieťa?
Deti mladšie ako 2 roky majú letenku zadarmo. Deti vo veku 2 – 11 rokov majú zľavu 20 %. U starších detí platí rovnaká cena ako u dospelých.

Prečo by som mal(a) zdieľať informácie o lete?
Zdieľaním konkrétneho letu zvýšite pravdepodobnosť jeho obsadenia, a teda aj samotného uskutočnenia letu.

Kedy mám uhradiť letenku?
Môžete ju uhradiť hneď pri rezervácii alebo neskôr po potvrdení letu. Vtedy však musíte uhradiť celú sumu do 5 pracovných dní od výzvy (e-mailom), inak strácate rezerváciu a garanciu ceny.

Akú batožinu si môžem vziať do lietadla?
Príručná batožina do 5 kg a jedna zapísaná batožina do 15 kg je zahrnutá v cene. Ak cestujete s väčším počtom batožiny alebo väčšou celkovou hmotnosťou, rezervujte si extra batožinu.

Aký typ lietadla bude nasadzovaný na linke Dublin – Košice – Dublin?
Na tieto lety budú nasadené prúdové lietadlá Boeing 737 rôznych verzií Airbus 320 alebo Fokker 100. Teda pohodlné a rýchle stroje štandardne používané na dlhšie európske lety.


Ako mám postupovať, ak si chcem vziať viac kusov batožiny, nadrozmernú batožinu alebo napr. kočík?
Detský kočík sa nepovažuje za nadrozmernú batožinu a je možné ho prepravovať mimo predpísaných limitov batožiny. Odovzdáva sa pred nástupom priamo pri lietadle. Pri výstupe vám ho odovzdajú priamo pri lietadle. Ak cestujete s väčším počtom batožiny alebo väčšou celkovou hmotnosťou, rezervujte si extra batožinu. Pri preprave ostatnej nadrozmernej batožiny je nutné nás kontaktovať cez náš kontaktný formulár na tejto webovej stránke.

Ako môžem pomôcť naplniť konkrétny let?
Zdieľaním so svojimi známymi (napr. jednoduchým zdieľaním na svojom facebookovom profile alebo cez e-mail), čím sa rezervovaný let dostane do väčšieho povedomia v rámci komunity a zvýši sa tým pravdepodobnosť dostatočného obsadenia letu.

Čo ak mi žiaden z vypísaných dátumov nevyhovuje?
Aktivujte si notifikácie o nových termínoch letov na vami zvolenom spojení. Odkaz na aktiváciu nájdete v záhlaví konkrétneho spojenia.

Čo ak sa let neuskutoční?
Ak už došlo k platbe za rezerváciu alebo celú letenku, peniaze vám budú vrátené v plnej výške do 10 pracovných dní.

Ako sa dozviem o všeobecných novinkách?
Aktivujte si odoberanie noviniek (Newsletter) na úvodnej stránke www.poletme.sk.

Je možné zmeniť letenku na iné meno?
Áno a to bez poplatku do 3 dní pred odletom.*

Aké možnosti platby budú k dispozícii?
Kreditnou kartou, službou PayPal alebo prevodom z bankového účtu.

Budem mať možnosť výberu sedadla?
Áno, pokiaľ je táto možnosť uvedená ako doplnková služba v detailoch letu, je možné si rezervovať konkrétne sedadlo. Pre rezerváciu sedadiel pri núdzových východoch si nezabudnite, prosím, skontrolovať podmienky rezervácie.

Bude podávané občerstvenie na palube?
Bude k dispozícii malé občerstvenie vo forme nealkoholických nápojov a malých snackov.*

* - Uvedené informácie sa môžu líšiť pri jednotlivých letoch v závislosti od operátora letu. O prípadných rozdieloch budete informovaný pred otvorením predaja leteniek.

+421 949 525 694 / info@poletme.sk
©2014 Poletme.sk, Všetky práva vyhradené!